Renata Dušková 20.9.2021 - Renata Dušková

Atletický stadion Hamra byl plný zábavy, soutěží i hudby!

Atletický stadion Hamra byl plný zábavy, soutěží i hudby!

Město Náchod v sobotu 18. září v rámci projektu „Přeshraniční mezigenerační integrace“ pořádalo 3. ročník NÁCHODSKÉ JUNIOR – SENIORÁDY.

Úžasné propojení mladé generace s těmi, kterým život vetkal nemálo šedin do vlasů. Soutěžního ducha jsme pozorovali u všech účastníků. Stadionem se ozývala nejenom čeština, ale také polština. Jazyková bariéra? Žádný problém! Vždyť oba jazyky patří k jazykům slovanským. Na programu byly nejenom sportovní disciplíny. Účastníci měli možnost nechat si zkontrolovat krevní tlak, na resuscitačním modelu dospělého i novorozence si mohli vyzkoušet nepřímou srdeční masáž a mohli si osvěžit zásady první pomoci. Velkému zájmu se těšily ukázky zranění – úspěch byl tak velký, že se na roli figurantů, na kterých se zranění modelovala, stála dlouhá fronta dětí. Doufáme, že vás následně děti „svým zraněním“ moc nevystrašily a mladé slečny se bez potíží dostaly přes hranici domů do Klodzka. Odřená kolena, krvácející rány, rozbité hlavy či modřiny vypadaly opravdu dost věrohodně, a to díky paní učitelce Petře Hanušové.

Děkujeme Městu Náchod, že Střední odborná škola sociální a zdravotnická – Evangelická akademie Náchod mohla být u toho s vámi. Pro naše žáky oboru sociální činnost, praktická sestra a ošetřovatel to byla jedna z dalších příležitostí, při kterých mohli propojit aktivity školní s veřejným děním ve městě, kde jejich škola sídlí.

Děkujeme všem účastníkům a všem, kteří s organizací pomáhali. Těšíme se s vámi na Den zdraví. Přijďte se s námi bavit i 25. září do areálu náchodské nemocnice.