Renata Dušková 29.11.2021 - Renata Dušková

Přichází období adventu

Přichází období adventu

Čtyři neděle před příchodem Vánoc začíná advent. Toto období bylo odedávna považováno za jedno z nejmagičtějších v roce. Noci jsou nekonečně dlouhé a pořád se ještě malinko prodlužují.  Vládne ticho, chlad a život v přírodě jako kdyby se zastavil a uložil k zimnímu spánku.

Adventní čas je tradičně zasvěcen rozjímání, klidu a odpočinku.

 

Věřilo se, že adventní čas má magickou moc a díky těmto pověrám je plný magických zvyků. To všechno dělá z adventu jeden z nejkouzelnějších časů v roce!

K adventu patří samozřejmě i adventní věnec. Věnec je symbolem koloběhu osudu, událostí všeho dění, zážitků, úspěchů i neúspěchů. Je to kolo, které se kulatí od jedné etapy ke druhé.  Čtyři svíčky na adventním věnci reprezentují čtyři světové strany, čtvero ročních období a čtyři mocné živly – zemi, oheň, vzduch a vodu. Svíčky zapalujeme každou adventní neděli až do Vánoc PROTI SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK, protože když se něco uzavírá, musí se točit, motat, míchat, zapalovat…přesně takto.

První svíčka, svíčka NADĚJE a OČEKÁVÁNÍ byla zapálena již v neděli 28. listopadu.

 

Přejeme Vám, aby adventní čas pro Vás neznamenal jen zvýšené úsilí při shánění dárků a v přípravách na Vánoce, ale byl zejména dobou zklidnění.