Aktuality

Těšíme se na nové žáky, příjímací zkoušky jsou za námi
5.5.2021

Těšíme se na nové žáky, příjímací zkoušky jsou za námi

Dnes se škola otevřela novým uchazečům o obory Praktická sestra a Sociální činnost. Žáci devátého ročníku základních škol absolvovali školní přijímací zkoušky do 1. ročníku školního roku 2021/2022. Naše škola nabízí obory pro pomáhající profese, o které mají zájem převážně dívky. Ale podobně jako v minulých letech tyto obory oslovují také chlapce (svou přihlášku si jich na naši školu podalo pět).

28. březen - Den učitelů
24.3.2021

28. březen - Den učitelů

Motto: Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost. Jan Ámos Komenský Celosvětově se slaví den učitelů až 5. října, ale v České republice připadá tento den na 28. března, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského (28.3.1592), zakladatele moderní pedagogiky. Letos od jeho narození uplynulo neuvěřitelných 429 let!  

Škola se zapojila do soutěžního projektu Čímtačára
17.3.2021

Škola se zapojila do soutěžního projektu Čímtačára

Škola se zapojila do republikového soutěžního projektu „Čímtačára“, jehož iniciátorkou je Andrea Borovská, pedagog výtvarného oboru na základní umělecké škole. Smyslem projektu je udržet žáky a studenty v kontaktu s výtvarným světem i v době, kdy tomu podmínky moc nepřejí. Konfrontace s ostatními vrstevníky a jejich tvorbou, úzký kontakt s učiteli, možnost srovnávání, podpora zdravé soutěživosti, to vše posouvá naše žáky vpřed a motivuje je k další tvorbě.