Aktuality

Velikonoční svátky
31.3.2021

Velikonoční svátky

Milí žáci, kolegové, rodiče a přátelé školy,   máme před sebou Velikonoční triduum, které představuje nejvýznamnější dny Velikonoc a zároveň nejvýznamnější křesťanské svátky. Velikonoční triduum je doba tří dnů a tvoří ji Večerní slavnost na Zelený čtvrtek jako Památka Večeře Páně, liturgie Velkého pátku jako Památka Umučení Páně a Slavnost velikonoční noci a velikonoční neděle jako Slavnost Zmrtvýchvstání Páně. Posvátný charakter těchto dní umocňují lidové tradice svěcení jara, zvláště obyčeje zaměřené k ochraně budoucího živobytí a zdraví rodiny. Celé velikonoční období dává prostor projevům lásky i milosrdenství.

28. březen - Den učitelů
24.3.2021

28. březen - Den učitelů

Motto: Cílem vzdělání a moudrosti je, aby člověk viděl před sebou jasnou cestu života, po ní opatrně vykračoval, pamatoval na minulost, znal přítomnost a předvídal budoucnost. Jan Ámos Komenský Celosvětově se slaví den učitelů až 5. října, ale v České republice připadá tento den na 28. března, kdy si připomínáme výročí narození Jana Ámose Komenského (28.3.1592), zakladatele moderní pedagogiky. Letos od jeho narození uplynulo neuvěřitelných 429 let!  

Škola se zapojila do soutěžního projektu Čímtačára
17.3.2021

Škola se zapojila do soutěžního projektu Čímtačára

Škola se zapojila do republikového soutěžního projektu „Čímtačára“, jehož iniciátorkou je Andrea Borovská, pedagog výtvarného oboru na základní umělecké škole. Smyslem projektu je udržet žáky a studenty v kontaktu s výtvarným světem i v době, kdy tomu podmínky moc nepřejí. Konfrontace s ostatními vrstevníky a jejich tvorbou, úzký kontakt s učiteli, možnost srovnávání, podpora zdravé soutěživosti, to vše posouvá naše žáky vpřed a motivuje je k další tvorbě.