Aktuality

Projektový den „Jsem tady dobře?“
1.6.2022

Projektový den „Jsem tady dobře?“

Projektové dny na naší škole patří k velmi oblíbeným aktivitám nejenom u žáků, ale i u vyučujících. Ještě máme v živé paměti naši malou pitvu v učebně biologie při výuce předmětu Somatologie. Tentokrát nás čekal velký projektový den ve spolupráci s Pedagogicko-psychologickou  poradnou Královéhradeckého kraje v Náchodě, kterou u nás reprezentovala Sylvie Sedláčková, metodik aktivit kariérového poradenství.

„Bezpečně v Evropském městě Náchod - Kudowa-Zdrój“
18.5.2022

„Bezpečně v Evropském městě Náchod - Kudowa-Zdrój“

Tento týden se nesl v duchu několika akcí, a my JSME BYLI S VÁMI! Společně s žáky jsme se účastnili hned několika projektů, pro které byla škola organizátorem oslovena. Již jsme vás informovali o akci u příležitosti Světového dne hypertenze společně s náchodskou nemocnicí a také o Dopravní soutěži mladých cyklistů, které pořádalo  Ministerstvo dopravy – BESIP, Město Náchod a UCIMseRIDIT.cz.

Ohlédnutí za praktickými maturitami
15.5.2022

Ohlédnutí za praktickými maturitami

Maturitní zkouška je zakončením úplného středoškolského vzdělání. Často je označovaná jako zkouška dospělosti. Můžeme se na název podívat také z pohledu latinské terminologie, a dostáváme „zralost“. Možná si vzpomeneme, jak jsme prožívali svou zkoušku dospělosti. Co jsme prožívali, čeho se obávali, který předmět nás bavil a co nám dělalo radost v životě?      Naše uvědomění skrze  naše vzpomínky nám lépe pomůže pochopit současné maturanty.

Světový den hypertenze
11.5.2022

Světový den hypertenze

Společně s Oblastní nemocnicí Náchod pro Vás připravujeme další edukační akci u příležitosti Světového dne hypertenze. Světový den hygieny rukou se 5. května vydařil! Zkontrolovat čistotu svých rukou nebo si změřit krevní tlak či saturaci kyslíku v krvi přicházeli mnozí kolemjdoucí, zaměstnanci náchodské nemocnice i studenti škol. Naše usměvavé studentky náchodské zdrávky jsou přebornice ve výuce kardiopulmonální resuscitace, děkujeme za jejich nasazení! A kdo nás propásl, může se zastavit právě 17. 5., kdy si budeme obdobně připomínat Světový den hypertenze. Opět Vám nabídneme kontrolu umytých rukou a základy resuscitace.

Velikonoční nebo také svatý týden
10.4.2022

Velikonoční nebo také svatý týden

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který se slaví na počest zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Velikonoční oslavy mají své kořeny již u pohanských kmenů z různých oblastí světa, které oslavovaly v tomto období příchod jara, naše slovanské předky nevyjímaje. Postupně se tyto pohanské svátky přeměňovaly v křesťanské. Z původní podoby jim zůstalo více, než se může na první pohled zdát. Jarní rituály, pohanské pomlázky či barvení vajíček. Řada velikonočních tradic a symbolů, jak je známe dnes, pochází právě od starých Slovanů a z jejich oslav jarní rovnodennosti.

„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!
15.3.2022

„Filmová noc“ se probudila do mrazivého slunečného rána!

11. března 2022 o půlnoci hodin padla poslední klapka maturitního filmu s názvem „Filmová noc“! Neuvěřitelné, filmová premiéra byla zahájena ještě ten večer v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. V hlavních rolích jste měli jedinečnou možnost zhlédnout maturanty náchodské zdravotnické školy. Po pomyslném červeném koberci kráčeli maturanti oboru Sociální činnost, Praktická sestra, a také budoucí ošetřovatelé. Další skvělé role obsadily třídní učitelky Mgr. Lucie Nosková, Mgr. Kateřina Hanušová a Mgr. Petra Hanušová.