Renata Dušková 21.10.2021 - Renata Dušková

Projektový den s MEDILAB ČR

Projektový den s MEDILAB ČR

Jedna z našich učeben se ve čtvrtek proměnila v živou laboratoř, která připomínala malý operační sál. V rámci projektu EU Šablony II - projektového dne„Posouváme hranice“, škola využila nabídku partnerské společnosti školy, MEDILAB ČR, s.r.o., České Meziříčí, která je výrobcem a distributorem spotřebního zdravotnického materiálu a zdravotnické techniky. Vyrábí produkty vysoké kvality s použitím špičkových technologií s důrazem na spokojeného zákazníka.

Praktický seminář žáků 3. a 4. ročníku oboru Praktická sestra vedl za společnost Medilab ČR, její jednatel Amir Robert Zaketović.

V rámci projektového dne pan Zaketović účastníky v působivé prezentaci seznámil s instrumentáriem a jednotlivými druhy šicího materiálu, jehož je výrobcem. Žáci si mohli osahat vstřebatelný i nevstřebatelný materiál, mohli si prohlédnout různé typy jehel, byli poučeni o nutnosti sterilního balení těchto materiálů. Dále viděli, jak funguje kožní stapler (i když jen na molitanovém polštářku).

Děkujeme za tuto úžasnou příležitost posunout vzdělávání našich žáků v dalších praktických dovednostech. Znalost a práce se šicím materiálem a práce s chirurgickými nástroji je významným benefitem v práci sestry, na kterou naši žáci budou připraveni.

 

Těšíme se na další projektové dny!